Haber

Özel: Kılıçdaroğlu suikastını duyduk, güvenlik güçlerinin de bilgisi var

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen suikastı duyduklarını söyledi. Güvenlik güçlerinin de duyumlarla ilgili bilgilerinin olduğunu belirten Özel, “Aldığımız istihbarata sahip olmamaları mümkün değil.”

‘BAKAN ZIRHLI ARACI GÖNDERDİ, BAŞKANIMIZ KABUL ETMEDİ’

Halk TV’den Ferit Demir’e konuşan Özel, şunları söyledi:

“Biz ve genel lider bu duyguları yaşıyoruz. Şu anda savunma sayısında bir artış yok. Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleşmeye başlayınca bu durumda bir değişiklik olur mu bilmiyoruz. bir orta bakanın zırhlı aracını genel liderimiz kabul etmemiş, normal resmi aracını kullanıyor, tehditler seçimi sindirme ortamına dönüştürmeye yönelik ama bunlar nafile mi? Genelkurmay Başkanı Artvin Şavşat’ta konvoyumuza ateş açıldı ve askerimiz hayatını kaybetti.Bir savunmacımız gözünü kaybetti.500 kişiyi öldürmeye yetecek kadar patlayıcı vardı.

“GÜVENLİK GÜÇLERİNİN DE BİLGİSİ VAR”

Azmettiricisi Süleyman Soylu olan ve yapanlara ‘Mesajınızı aldık, siz mesaj verdiniz’ diyen Milli Savunma Bakanı (Hulusi Akar)’ın katıldığı cenaze töreninde Ankara Çubuk’ta Cumhurbaşkanımız linç edilerek öldürüldü. çıplak elleriyle öldürmek istediler. Girdiği eve ‘Bu ev yakın’ diyenler oldu. Onlardan biri hapse girmedi. Böyle bir ülkede yaşıyoruz. Güvenlik güçleri de biliyor. Bize gelen zekaya sahip olmamaları mümkün değil.

Ne oldu?

Ülkü Ocakları eski Başkanı Alaattin Aldemir, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun suikasta kurban gidebileceğini iddia etti. Aldemir, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir mafya örgütü üzerinden atılım yapılacağını duydum” dedi.

Aldemir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu’na mafya çetesi üzerinden hamle yapılacağını duydum. Devlet yetkililerini göreve çağırıyorum. Bunu başkana haber vermeden sizlerle paylaşıyorum. Sinan’a yaptıkları gibi mafya çetesi üzerinden de uyuşturucu çetesi” (Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş) Başkanlarla ilgili bir şeyler duyuyorum, olmayın olmayın, bu ateş hepimizi yakar. Çok net söylüyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu