Haber

Erdoğan Antep’te konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Şehir Hastanesi ve İletişim Yolları Açılış Törenine katıldı. Erdoğan, “Deprem sonrası yaraları sarıyoruz. Şehirlerimizi ayağa kaldırana kadar dinlenmeyeceğiz.”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK: Gaziantep’te meydana gelen helikopter kazasında 2 pilotumuz şehit oldu, 1 teknisyenimiz ise yaralandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gaziantep Şehir Hastanemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bir söz verdikten sonra yerine getireceğiz. Bu tür çalışmalar Gaziantep’e yakışır. Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesi ve 4 bin 500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecek. İlişki kavşaklarımızı resmi olarak açıyoruz. Öyle bir şehir ki bölgenin çekim merkezi olacak. Deprem şehirlerimizi alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent merkeziyle, kırsalıyla tamamen yok edene kadar dinlenmeyeceğiz.

YENİ BİR DÖNEME BAŞLAMAYA HAZIR MIYIZ?: Tamamlanan evlerimizin teslim törenini İslahiye’de gerçekleştireceğiz. 14 milyon insanı etkileyen yüzyılın felaketinin üzerinden bir yıl geçti ve biz, yaraları sarma sözümüzü hızla yerine getiriyoruz. İlk evleri hak sahiplerine teslim ediyoruz. Gaziantep’in dev adımlarla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Yorulmadan çalışmaya hazır mıyız? Cumhur İttifakı olarak el ele vererek dayanışma içinde yeni bir dönemi başlatmaya hazır mıyız? Kente destek vermeye devam ediyoruz. Gaziantep sanayisi, ticareti ve tarımıyla bölgesel bir merkez haline geldi.

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Devletin tüm kaynakları sizler için seferber oldu. Büyük acılar yaşasak da umudun ve emeğin şart olduğu bilinciyle hareket ettik. 2003 belli. 761 hastane açıldı. Milletimizin sağlığı sizlerin desteğiyle korunuyor.” “Sağlık çalışanlarımızın sayısı 8 kat arttı. Yatırımlarımıza daha büyük bir kararlılıkla devam ediyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu